12 ایده خلاقانه تزیین گلدان سفالی با وسایل ساده!

همچنین، زمانی که هنوز گیاه در داخل گلدان قرار نگرفته است، فضای کمی را اشغال می کند و این موضوع در زمانی که می خواهید تعداد زیادی از آنها را سفارش دهید اهمیت زیادی دارد. باید بدانید این گلدان ها طول عمر بسیار بالایی دارند و شما می توانید مدت زیادی از آنها استفاده کنید. پس با توجه به این دلیل شاید بدانید گلدان سفالی یا گلدان پلاستیکی؟ اگر گیاه مورد نظر شما در یک گلدان پلاستیکی قرار گرفته باشد، گرما در ناحیه ریشه دو برابر می شود و این امر برای سلامتی گیاه خطرناک است و باعث بروز استرس گرمایی و خشک شدگی گیاه می شود.

وجود منافذ کف گلدان به این معنی نیست شما هر مقدار آب به گیاهان بدهید آب اضافی خارج میشود و مشکلی برای گیاه پیش نمیآید آبیاری بیش از اندازه میتواند به گیاه آسیب برساند. همچنین، این گلدان تنها قابل استفاده برای یک نوع گیاه نیست. اگر می خواهید مدام گیاه را جابجا کنید، بهتر است که از این نوع گلدان استفاده نکنید. به طور مثال، در قسمت انتهایی گلدان پلاستیکی که ریشه گیاه در خاک قرار می گیرد، ریشه در هم تنیده می شود و همین در هم تنیدگی از دریافت اکسیژن کافی جلوگیری می کند. اگر به ظاهر گیاهانی که در گلدان های پلاستیکی و یا سفالی رشد کرده اند نگاه کنید، متوجه می شوید تمامی قسمت های گیاهان نمی توانند به یک اندازه اکسیژن دریافت کنند.

گلدان های پلاستیکی و یا سفالی رطوبت را در قسمت ریشه نگه می دارند و همین امر زمینه را برای ابتلا به انواع بیماری های قارچی مهیا می سازد. همچنین، با توجه به این موضوع که این گلدان ها رطوبت را در خود نگه نمی دارند، باعث به وجود آمدن بیماری های قارچی در گیاهان نمی شوند. یکی دیگر از مواردی که سبب شده است استفاده از این گلدان ها مد نظر قرار گیرد عدم احتباس رطوبت است. شما می توانید این گلدان را بشویید و برای گیاهان دیگر نیز استفاده کنید. گلدان تراکوتا یا سفالی به سرعت خشک می شود در نتیجه برای گیاهان سوکولنت و دیگر گیاهانی که از خیس ماندن متنفر هستند، گزینه مناسبی محسوب می شود.

وجود منافذ بسیار در سطح این گیاه باعث می شود که آب به سرعت از خاک خارج شود. به همین دلیل جا به جایی این گلدان بسیار راحت است و شما می توانید به راحتی و بدون کمک از دیگران آن را جا به جا کنید. اما در این میان این سوال برای شما پیش می آید که طول عمر این محصول چقدر است! اکنون که با مزایای شگفت آور این گلدان آشنا شده اید، ممکن است تصمیم بگیرید هر چه زودتر برای خرید اقدام کنید. در سطح این گلدان ها منفذ ریز متعددی وجود دارد که از مزایای بسیاری برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید