گلدان سفالی بهتره یا پلاستیکی ؟

و به شما میآموزد که گیاهان آپارتمانی خود را در چه گلدانی بکارید. ولی راه سادهتری هم وجود دارد و آن هم این هست که از یک کود اسیدی مثل هیومیک اسید استفاده شود تا شوری خاک و متعاقبا اسیدیته کاهش پیدا کند و نیاز گیاه برآورده شود. بنابراین برای گیاهی مثل دراسینا کامپکت که به خاک اسیدی احتیاج داره، این مساله میتواند باعث ایجاد مشکلاتی شود. و خاک حالت اسیدی خودش رو به مرور از دست میدهد. گلدان های سفالی با رنگ و لعاب و نقاشیهای که کار دست هستند، جلوه بسیار ویژهای به هر محیطی میبخشند. این گلدانهای دست ساز کاربرد دیگری نیز دارند؛ میتوانید از آنها به عنوان جا شمعی نیز استفاده کنید.

از بهترین نکاتی که می توان به گلدان های سفالی اشاره کرد این است که این گلدان ها به طبیعت نزدیک ترند و حس و حالی که یک گلدان سفالی میتواند از نزدیکی با طبیعت القا کند، از گلدانهای پلاستیکی بسیار بیشتر است. گلدان سفالی نسبت به انواع دیگر گلدان ها به طبیعت نزدیکتر است و به دلیل ویژگی هایش انتخاب اول برای نگهداری گل و گیاهان بزرگ می باشد که می توان از گلدان های سفالی برای تزئین محوطه های متوسط و بزرگ و ساخت لنداسکیپ های بسیار شیک استفاده کرد. یکی از مواردی که باعث می شود گل ها و گیاهان شما هر چه زیباتر دیده شوند، استفاده از گلدان های شکیل و جذاب است.

رنگ طلائی یکی از آن رنگ هایی است که می تواند ظاهر ساده ی گلدان شما را تبدیل به یک گلدان لوکس و شیک کند، شما می توانید برای تزیین گلدان سفالی خود همانند تصویر از یک رنگ پایه ی خوش ترکیب با طلائی استفاده کنید و زیبای آن را دو چندان کنید.

خودتان بسازید: گیاهان خانگی یکی زیباترین تزئینات دکوراسیون داخلی محسوب می شوند، گلدان های کوچک سفالی میزبان این گیاهان محبوب می باشند که تزیین آن ها می تواند زیبایی این گیاهان را دو چندان کند. این نوع از گلدانها معمولاً مصرف خانگی ندارند و در طراحیهای فضای شهر یا پارکها مورد استفاده قرار میگیرند، این گلدانها وزن زیادی دارند و در برابر تغییرات دمایی مقاوم هستند و تا حد زیادی از ریشه گیاهان در برابر این مسئله محافظت میکنند اما از آنجا که در ساخت گلدانهای سیمانی آهک بکار میرود این مسئله میتواند در رشد گیاه داخل ان تأثیر منفی بگذارد بنابراین اگر قصد استفاده از این گلدانها را دارید قبل از کاشت گیاه داخل آن چندین مرتبه به شکل کامل این گلدانها را با آب شستشو دهید تا جایی که امکان دارد آهک آن شسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید