کتاب راهنمای گردشگری تهران رونمایی شد

بله تورلیدر یعنی همه چیز یک سفر و این تورلیدر است که اگر خوب باشد سفر خوب است و اگر خوب نباشد و شما در بهترین هتل 5 ستاره و بهترین پرواز هم باشید ، سفر خوبی را نخواهید داشت چرا که راهنمای تور با ارتباط کلامی و تغییر تن صدای خویش می تواند تاثیری عمیق در مسافران داشته و همچنین با ارتباط غیر کلامی خود ، یعنی با پوشش مناسب و لبخند و حرکات دست و بدن ، حرف های خود را به مسافران منتقل می کند. یک راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی برای برگزاری سفر، حتماً نیاز به کارت راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی مورد تأیید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد؛ زیرا در صورت بروز حادثه، تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد و مسئولیت آن به عهده شخص برگزارکننده خواهد بود.

در واقع تعداد راهنمای تور موجود با تعداد تورهای مسافرتی تناسب نداشته و از آن خیلی بیشتر است. مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران از رونمایی کتاب راهنمای گردشگری همزمان با آغاز چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور در نشست با علیرضا پیمانپاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و همکاران هر دو حوزه که با هدف اعزام چهار تن از بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی تشکیل شده بود، گفت: استفاده حداکثری رویداد جهانی اکسپو که بیش از 192 کشور جهان در آن حضوری فعال دارند، هدفی ملی به شمار میآید و هر یک از نهادهای متولی در تلاش هستند تا گامی موثر در راستای حفظ منزلت جمهوری اسلامی ایران در این رویداد داشته باشند.

این مجموعه با بهره گیری از بروز ترین امکانات تولید محتوای دیجیتال چند رسانه ای به شکلی جذاب دیدنیهای پایتخت فرهنگی ایران و سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران را به تصویر می کشد. اگر می خواهیم که سرزمین ایران را به گردشگرانی مانند چین بشناسانیم باید روی این مکتب غذایی نیز کار کنیم چون مکتب غذایی ایران با چین تشابهاتی دارد. بهتر است کلاس های تربیت تورگردان در ایران تشکیل گردد و کارگاه های آموزشی و آشپزی چینی از جمله فعالیت های ما قرار گیرد. بسیاری از کلوپ های ورزشی دریایی نیز در اینجا واقع شده اند و انجام هرگونه فعالیت را به راحتی رزرو می کنند.

کاریز قدمتی 2500 ساله دارد و بازدید کنندگان می توانند از طریق تونل های آن در آنجا قدم بزنند. ایرانیان باستان به دلیل کمبود آب در بسیاری از مناطق ایران، سیستم کاریز را در اختیار داشتند. در واقع او باید بتواند خیلی سلیس و روان اطلاعاتش راجع به جاذبهها و سفر را در اختیار گردشگران بگذارد، مهارت سروسامان دادن به گفتگوهای مختلف را داشته باشد و در عینِ حال به سوالات مسافران نیز پاسخ دهد. در مرحله بعد، متقاضی باید به معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی مراجعه کند و پرونده تشکیل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید