چگونه یک راهنمای گردشگری موفق شویم؟

راهنمای تور مسافرتی کسی است که دارای تسلط و اطلاعات کامل درباره میراث طبیعی و فرهنگی هر منطقه است و از این رو قادر است این اطلاعات را به زبان قابل درک برای گردشگران توضیح بدهد یا ترجمه کند. تسلط بر زبان محلی منطقه بازدید شده یکی دیگر از ویژگی های راهنمای تور است. ، روابط اجتماعی بالا، اشتیاق به افراد، هنر و فرهنگ های دیگر و عشق به سفر و ماجراجویی وارد این حرفه میشوند. دیگر لازم نیست برای رهایی از مشغلههای کاری مرخصی بگیرید تا بتوانید چند روزی در دل طبیعت باشید.

با اندکی تجربه و آموزش در زمینههای مختلف مانند نقشه خوانی و کمکهای اولیه و آموزشهای این چنینی به راحتی میتوانید یک لیدر موفق باشید. یک لیدر موفق یک سری ویژگی های اخلاقی و شخصیتی دارد که او را در این حرفه موفقتر میکند. از جمله تفاوت های تور لیدر و راهنمای تور در این جا مشخص می شود. هزینه های سفر به باکو چقدر است؟ در عصر حاضر با گسترش اینترنت، سبک زندگی افراد هم تغییر کرده است.

اگر شما هم به این حرفه علاقهمند هستید، این شماره از دخل و خرج را از دست ندهید! درست مثل مسافران، در انتهای سفر شما هم دوستان زیادی خواهید داشت که در این تجربه با شما شریک بوده اند. با این پیششرط که در ماموریتها و سیاستهای این وزارتخانه تجدیدنظرهایی صورت گیرد و ضعفها و نقصهایی که در سلسله مراتب اداری و ارکان اجرایی آن مشهودتر است، اصلاحاتی صورت گیرد. یکی از سوال های اصلی کسانی که می خواهند وارد حوزه راهنمای تور گردشگری شوند، دستمزد آن هاست. بدیهی است هر کس برای نخستین بار جایی را ببیند، با آن آشنایی ندارد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه گردشگری COTTM در شهر پکن چین یازده سال است که در ماه مارچ برگزار می گردد نمایشگاه CITM نیز یک سال در شانگهای و یک سال در کونمینک به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری در آسیا برگزار می گردد. او معمولا با یک آژانس مسافرتی یا برگزارکننده تور کار میکند. به طبع هر یک از وسایل نقلیه یعنی هواپیما، قطار، اتوبوس یا خودرو شخصی هزینه های متفاوتی بر شما تحمیل می کند. مهارت هایی همچون تنفس مصنوعی، نجات غریق و کمک های اولیه پیشرفته، ویژگی بسیار با ارزشی در رهبری تور به شمار میرود. در این بین معدود افرادی وجود دارند که به حرفه خود عشق میورزند.

دیدگاهتان را بنویسید