چگونه راهنمای تورهای گردشگری شویم؟

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی برای شرکت در دورههای ایرانگردی و جهانگردی الزامی است. فن بیان بالا ، روابط عمومی قوی ، صداقت ، نظم ، قاطعیت ، مسئولیت پذیری ، صیر ، دانش و علاقه خیلی فراوان از ویژگی های متمایز راهنمای تور نسبت به دیگران است ، حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به دوره راهنمایان تور ، مدرک کارشناسی است و می بایست یکی از آموزشگاه های گردشگری را انتخاب و یک دوره حداکثر یک ساله را سپری کنید و با تعدادی از دروس و اساتید همراهی کنید تا با اصول اولیه کار آشنا شوید.

قدرت سخنوری: همانطور که میدانید، یک تورلیدر در کنار تمام وظایفی که دارد، باید با جاذبههای گردشگری به خوبی آشنایی داشته باشد و بتواند توضیح جامع و کاملی را در مورد هریک از آنها بیان کند. ما این مراحل را به صورت فشرده و مختصر توضیح دادیم و هدفمان هم این بود که نشان دهیم که برای دریافت کارت راهنمای گردشگری چه مراحلی باید طی شوند. همچنین، یک تورلیدر باید قدرت داستانپردازی و قصهگویی داشته باشد تا بتواند موضوعات را به گونهای جذاب و سرگرمکننده برای مخاطب توضیح دهد، به طوری که باعث خستگی مسافر نشود.

روابط اجتماعی: افراد درونگرا و گوشهگیر، گزینه مناسبی برای تورلیدر شدن نیستند. این افراد برای همکاری با آژانسهای گردشگری باید برای دریافت کارت راهنمای تور اقدام کند. با منطقه آشنایی کامل داشته باشد و بتواند با زبان محلی صحبت کند. یک تورلیدر باید قدرت سخنوری بالایی داشته باشد و بداند کجا و با چه لحنی با گردشگران صحبت کند. مسئولیت پذیر و منظم باشد تا بتواند وظایف خود را به درستی در مقابل آژانس و گردشگران انجام دهد. آراسته باشد و با ظاهری مرتب و شاداب گردشگران را همراهی کند. راهنمای گردشگر وظیفه دارد تا در طول سفر پا به پای مسافر باشد و کنجکاوی های او را برطرف کند.

مسافران شاید سالی یک یا دو و بعضا بیشتر با تور سفر کنند ، پس آنها توقع دارند بهترین سرویس و برخورد را از راهنمای تور خود دریافت کنند و در صورت رضایت تورهای خود را با آژانس مسافرتی خود تکرار خواهند کرد.مسافران هیجان زده هستند و می خواهند از لحظه به لحظه تور استفاده کنند ، اطلاعات خوب از لیدر تور بگیرند ، شور و شوق و اشتیاق را در چشمان لیدر تور خود ببیند و حس کنند که راهنمای تور در تلاش است تا بهترین سرویس سفر را به آنها ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید