چطورمی تونیم یه تور لیدر یا راهنمای گردشگری بشیم؟

همونطور که از قبل در موردش صحبت کردیم ، راهنمای گردشگری یا راهنمای تور مسافرتی کسیه که مسلط به اطلاعات کامل در مورد یه منطقه ی خاص هست. در واقع ، راهنمای گردشگری شخصیه که غالبا آگاهی و آشنایی ویژه ای با خصوصیات فرهنگی و اقلیمی و اجتماعی منطقه داره ، این فرد درک خاصی از مسائل، مقتضیات، آداب و رسوم و مقررات مرتبط با منطقه داره ، و آمادگی این رو داره که در هر لحظه به سئوال های گردشگران پاسخ بده. اما سئوال اینجاست که برای رسیدن به این شغل ، باید چه مراحلی رو گذروند؟ گردشگری ، امروزه به یه صنعت تبدیل شده و سوای از لذت سفر ، خیلی ها دوست دارن به صورت حرفه ای وارد این شغل بشن .

بعضی از موسسه ها هستن که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دوره هایی رو برای کسب مهارت و تخصص برای علاقه مندان به این حرفه گذاشتن. برای تورلیدر شدن یا راهنمای تور شدن چه دوره هایی باید گذروند؟ هرچند در بالا در مورد وظایف راهنمای گردشگری توضیحاتی را ارائه کردیم اما اگر بخواهیم بصورت لیست وار و بصورت جزئی تر به شغل راهنمای گردشگری بپردازیم، وظایف راهنمای تور لیست زیر خواهد بود.

با همهی این اوصاف این شغل لزوماً نیازی به مدرک دانشگاهی مرتبط ندارد و علاقهمندان میتوانند در دورههای آموزشی حرفهای برخی از مؤسسات شرکت کرده و گواهینامه دریافت کند. با این مقدمه ، برای اینکه بتونه مدارک رو دریافت کنه و به این شغل ورود پیدا کنه میتونه راه های مختلفی رو طی کنه. خیلی از راهنماهای تور ، بعد از گذروندن دوره های رسمی ، به صورت کارآموزی ، با حقوق نسبتا کم ، برای کسب تجربه برای برخی موسسه ها کار می کنن. این فرد قادره این اطلاعات رو با بیان خوب و به صورت قابل درک و جذاب برای گردشگر ها توضیح بده .

در صورت علاقه می تونن تو رشته مدیریت گردشگری دانشگاه علمی و کاربردی و یا رشته مدیریت جهانگردی، تاریخ و باستان شناسی توی دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل بشن. پرداخت کامل شهریه؛ که در این صورت تخفیف به شما تعلق میگیرد. آزمون مصاحبه زبان تور لیدری به هر زبانی که شما مورد نظرتان باشد برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید