همه چیز درباره گلدانها – میهن کاکتوس

هنگام تعویض گلدان به راحتی جدارههای درونیاش تمیز میشوند. اگر می خواهید گلدانی سبک داشته باشید و سبک بودن آن برایتان مهم است ، یا اگر دوست ندارید که گلدان ها به راحتی بشکنند ، بهتر است که از گلدان های پلاستیکی استفاده کنید. همچنین گلدان های سفالی چون لایه لایه هستند ، ریشه می تواند به راحتی نفس بکشد. تولید می شود. همچنین از نظر اندازه نیز از سایز پنج سانتی متری تا سایزهای بزرگ تولید و به بازار عرضه می شوند. رنگ های پفی یکی از بامزه ترین ابزار برای تزیین گلدان های سفالی می باشد، این رنگ ها را می توانید به سادگی از فروشگاه های عرضه ی لوازم و تحریر تهیه کنید.

گلدان های سفالی به دلیل داشتن منافذ بسیار، به سرعت آب را از دست میدهند و گیاه داخل آن ها به آبیاری بیشتری نیاز دارد. همین دریچه ها باعث می شود که آب درون گیاه نماند و از پوسیده شدن گیاه جلوگیری میکند. بدون لعاب (سفال خالص): برای تزئین این نوع گلدان از هیچ گونه رنگی استفاده نمی شود و رنگ این گلدان ها به املاح و ترکیبات خاک رس بستگی دارد. همواره این سوال در ذهن مردم وجود دارد که گلدان سفالی بهتر است یا پلاستیکی؟ علاوه بر آن این گلدانها در برابر پوسیدگی مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر ضربه استحکام بالایی از خود نشان میدهند.

این گلدان ها در برابر نور خورشید مقاوم هستند. مقاومت در برابر نور آفتاب: گلدان سفالی در برابر نور مستقیم خورشید مقاوم است. هم باعث میشود گل سالم تر باشد و از خشک شدن آن جلوگیری کند نسبت به گلدان های دیگر هم ظاهر زیباتری دارند و هم برای قرار دادن انواع گل ها مناسب هستند.گلدان های پلاستیکی ممکن است مزایای زیادی داشته باشد اما اصلا فکر نکنید که نسبت به گلدان های سفالی بهتر هستند بیشتر کسانی که در آپارتمان زندگی میکنند و به گل و گیاه علاقه دارند از گلدان های سفالی استفاده میکنند زیرا هم این گلدان ها مناسب برای قرار دادن گل ها است و هم ظاهر زیبا و شیکتری نسبت به سایر گلدان ها دارند.گلدان های سفالی در مقابل آفتاب مقاوم تر هستند و اگر گل را توی گلدان های پلاستیکی بکارید و بیرون از خانه بگذارید گلدان خراب میشود و مجبور به عوض کردن گلدان میشوید.

از بهترین نکاتی که می توان به گلدان های سفالی اشاره کرد این است که این گلدان ها به طبیعت نزدیک ترند و حس و حالی که یک گلدان سفالی میتواند از نزدیکی با طبیعت القا کند، از گلدانهای پلاستیکی بسیار بیشتر است. اگر می خواهید مدام گیاه را جابجا کنید، بهتر است که از این نوع گلدان استفاده نکنید. در نتیجه این گلدانها رفتاری مانند هر دو گلدان پلاستیکی و سفالی بدون لعاب خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید