رونمایی از کتاب «راهنمای گردشگری تهران، ری و شمیران»

ترکیه به دلیل واقع شدن در قاره اروپا و آسیا و به دلیل موقعیت حساس همسایگانش، همواره در عرصه های سیاسی چهره شناخته شده ای دارد و در تصمیم گیری های سیاسی منطقه خاورمیانه نقش تعیین کننده ای دارد و زمان های بسیاری در التهاب و تلاطم بسر می برده است.

آکواریوم استانبول در سال ۲۰۱۱ در جنوب غربی استانبول در منطقه فلوریا و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین المللی آتاتورک افتتاح شد و تنوع و حجم بالای گونه های جانوران آبی آن به ۱۵۰۰ گونه ی مختلف می رسد و جز شناخته شده ترین اکواریوم های دنیا قرار دارد. وی با اشاره به این که زبان خارجی بسیاری از کسانی که کارت راهنمای گردشگری را دریافت کرده اند ضعیف است، در پاسخ به این پرسش که سازمان میراث فرهنگی در صدور کارت راهنمای گردشگری به افراد تا چه اندازه به سطح کیفیت زبان آنان توجه دارد؛ می گوید:قطعاً در سیستم این سازمان در گذشته نقص هایی در این زمینه وجود داشته که امروز ما با چنین چالشی مواجه هستیم اما اخیراً تمهیداتی از سوی این سازمان اندیشیده شده است.

دانش زبان انگلیسی بسیاری از آنها صفر است، اصلا نمیدانیم در این موسسههای آموزش راهنمایان تور که این همه هم پول میگیرند، چه چیزی یاد میدهند. انتخاب شغل راهنمای گردشکری راهی هیجان انگیز برای دیدن دنیا، یاد گرفتن درباره تاریخ و فرهنگ ملل و در عین حال به اشتراک گذاشتن عشقتان به سفر با افرادی شبیه به خودتان است. مهندس ضرغامی با بیان اینکه پایتخت برای تهرانیها و هم برای سایر استانها یکی از بهترین و متنوعترین سوژههای گردشگری است که کمتر به آن توجه شده افزود: مردم برای گردشگری به نقاط مختلف کشور سفر میکنند، اما من به آنها توصیه میکنم برای گردشگری تهران را نیز انتخاب کنند؛ تهران شهری دیدنی ست و حتی شمار زیادی از پایتخت نشینان، بسیاری از نقاط دیدنی و جاذبههای تاریخی و فرهنگی تهران را نمیشناسند و این یک خلا مهم در حوزه گردشگری است.

بسیاری از گردشگران هم به دلیل بافت شهری زیبا و و قلب زنده و تپنده استانبول عاشق این خیابان هستند و هم بدلیل ازدحام و شلوغی زیاد آن که گاهی به رفت و آمد روزانه 3 میلیون نفر ختم می شود از آن بیزار هستند.بازدید از خیابان استقلال، فرصتی منحصر به فرد برای تجربه و روح استانبول در نابترین حالت آن است.

دیدگاهتان را بنویسید