راهنمای گردشگری کیش: نوروز را در کیش چطور بگذرانیم؟

شهر استانبول ترکیه ، ۱۸.۵ درصد از جمعیت کل ترکیه را در خود جای داده است که مطابق با آمار سال ۲۰۱۷ حدود ۱۵ میلیون نفر بوده است. در نزدیکی کشتی یونانی، دیدار از ساحل صخرهای کلبه هور را هم از دست ندهید. شهر استانبول ترکیه با داشتن جاذبه های فرهنگی و توریستی مختلف و هتل ها و رستوران های لوکس و زیبا و مکان های تاریخی و مساجد باشکوه و زیبا در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد و از نظر تعداد توریست و گردشگر خارجی سومین شهر توریستی جهان است. استانبول به دلیل داشتن گردشگران و توریست های بسیار زیاد جز شهرهایی است که شب های زنده و پویایی دارند و بسیاری از توریست ها بازدید از مناطق زیبا و چراغانی شده استانبول در شب، را جز برنامه سفر خود قرار می دهند.

شغل راهنمایی تور یکی از حرفه هایی است که جاذبه بسیاری برای افراد مختلف به خصوص جوان ها دارد. حالا که این مراحل رو طی کردید ، کارت راهنمایی تور برای شما صادر میشه ، اعتبار این گواهی ها ، یکساله است و بعد از طی یه سال باید دوباره تمدید بشن . در شهر استانبول ترکیه مراکز خرید معروف زیادی وجود دارد که در جذب توریست ها بسیار موثر هستند. دین رسمی مردم ترکیه، اسلام است و مسلمانان بیشترین جمعیت کشور را تشکیلی می دهند، ترک های کردنشین، حنفی ها شافعی ها و مسیحان و یهودیان جز سایر اقلیت های مذهبی ترکیه هستند.

با این توضیحات، کار راهنمای گردشگری این است که همراه گروه سفر کند و در شرایط مختلف مسافران را راهنمایی و اطلاعات مورد نیاز آنها در سفر را در اختیارشان بگذارد. اگر به نقشه شهر استانبول نگاهی بیندازید میبینید که شهر استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و این شهر در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار دارد. وقتی کارت رو دریافت کردید ، می تونید با مراجعه به آژانس های گردشگری ، شروع به همکاری کنید. اکثر راهنمایان گردشگری به صورت پاره وقت و در زمان های اوج سفر به این کار مشغول بوده و برای امرار معاش خود شغل دیگری نیز دارند.

وی به لزوم عرضه و معرفی فعالیتها و خدمات گردشگری اشاره و عنوان کرد که عدم بیان خدمات ظلم است، به طوری که ابهامات و گلایهها همیشه از عدم تعامل و گفتگو و نبود مکانیزم تعاملی است که با انجام گفتگو و تهیه فهرست دستاوردها برای رسیدن به نقاط مطلوبتر مصمم شدهایم.رحمانیموحد با بیان اینکه صنعت گردشگری از این نوع نگاه ریشه میگیرد و در صورت وجود آن موفقیت حاصل میشود، افزود که گردشگری برای همه یک امانت است و باید برای فردی که با امید و برنامه برای دیدن جذابیتهای کشور سفر میکند، در حفظ و حراست و میزبانی مطلوب کوشا باشیم.وی با تأکید بر اینکه پایداری و استمرار در حوزه گردشگری پیشبینی شده است، گفت:با وجود گردشگریِ پایدار، اقتصاد و امید شکل میگیرد و آینده ساخته میشود و تلاش در سازمان میراث فرهنگی نیز رسیدن به تصمیمی جامع و اجرایی قاطع و مثبت است.

دیدگاهتان را بنویسید