راهنمای گردشگری و هر آنچه که باید درخصوص این حرفه بدانید – مجله زیگوکمپ

تنها تعدادی از راهنمایان تور هستند که به صورت تمام وقت کار کرده و از این راه تمام هزینه های زندگی خود را تامین می کنند. این مهارت ها در تمام شغل های آینده بسیار تاثیر گذار خواهند بود. سال گذشته حداقل دستمزد روزانه یک راهنمای تور برابر قانون کار و تامین اجتماعی بین 125 هزار تا 130 هزار تومان تعیین شده بود که نرخ پیشنهادی امسال انجمن صنفی راهنمایان تور 140 هزار تومان است. براساس گزارش موسسه تحقیقات تور چین نیز اظهار داشت که در نیمه اول سال 2016 حدود 64 میلیون نفر از چین سفر نموده اند و بنا به پیش بینی بانک آمریکا تا سال 2019 حجم گردشگران خروجی چین به 173 میلیون نفر می رسد که این تعداد 173 میلیارد دلار هزینه سفر می نمایند.

شفیعی شکیب گفت: چینی ها توریست های ولخرجی هستند، اما آنهایی که برای تجارت به ایران سفر می نمایند، مالی تر هستند. این دوره زیر نظر مرکز آموزش های آزاد اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود. ما نظر خودمان را مطرح کردیم. می توان گروه های مستندساز را به ایران آورد تا درباره جاذبه های ایران مستند بسازند؛ چون چینی ها، ایران قدیم را خوب می شناسند. از جمله نکات تعیین کننده جایگاه یک راهنمای گردشگری پیگیر، می توان به یادگیری زبان و لهجه های گوناگون اشاره کرد. میتوانید علاوه بر استفاده از آموزشهای رایگان بهترین آموزشگاه غرب تهران، در دورههای حضوری دیپلم گردشگری نیز شرکت کرده و مدرک فنی و حرفهای گردشگری دریافت کنید.

اگر این غول خوابیده بخواهد روزی بلند شده و به سفر برود، تعداد سفرهای دنیا بسیار افزایش پیدا نموده و ایران نیز باید از این فرصت استفاده کند. انتخاب شغل راهنمای گردشکری راهی هیجان انگیز برای دیدن دنیا، یاد گرفتن درباره تاریخ و فرهنگ ملل و در عین حال به اشتراک گذاشتن عشقتان به سفر با افرادی شبیه به خودتان است. 20 آژانس ایرانی آن موقع برای فعالیت در این باره معرفی شدند اما تا این تاریخ با همه کوشش های اجرا شده، هنوز به تعداد افرادی که بتوانند بیشتر در این بازار فعالیت نمایند، اضافه نموده نشده است.

واقفی یکی دیگر از فعالان دفاتر خدمات مسافرتی در حوزه بازار گردشگری چین به نمایشگاه های گردشگری این کشور اشاره نمود و گفت: در سال 2005 سازمان دنیای گردشگری پیش بینی کرد که تا سال 2020 تعداد گردشگران خروجی طبق پیش بینی به 100 میلیون نفر می رسد. مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران از رونمایی کتاب راهنمای گردشگری همزمان با آغاز چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران خبر داد. وی اضافه کرد: نمایشگاه گردشگری COTTM در شهر پکن چین یازده سال است که در ماه مارچ برگزار می گردد نمایشگاه CITM نیز یک سال در شانگهای و یک سال در کونمینک به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری در آسیا برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید