راهنمای گردشگری تخصصی هستی یا همه فن حریف؟

ثبت نام و شرکت در دوره راهنمای ایرانگردی در موسسات مجازی که سازمان گردشگری اعلام می کند. حداقل حقوق روزانه تور لیدرها طبق اعلام سازمان میراث فرهنگی، ۲۶۰ هزار تومان است. پس از انجام مراحل فوق، گواهینامه پایان دوره آموزشی از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی برای داوطلب صادر میگردد. کلاس های آموزشی برخی از موسسات برگزار کننده مجاز دوره های راهنمای ایرانگردی و جهانگردی به صورت اینترنتی برگزار می شود. شرط شرکت در دوره های تور لیدری، داشتن مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم است.

جانبازان عزیزان میتوانند با ارائه مدرک جانبازی و مدرک کاردانی در دوره ها شرکت کنند. این موضوعی است که ابراهیم پور فرج رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران به آن اذعان دارد و به قدس می گوید :شاید دریافتی برخی از آن ها کم باشد اما خیلی ها از درآمدی که دارند راضی هستند. این ساحل به خاطر مرجان های زیبایی که در آنجا قرار دارند، به ساحل مرجان نامگذاری شده است. کارت تور لیدری ایران، میتواند رزومه شما را برای فعالیت در موسسات گردشگری بین المللی و دریافت پذیرش ارشد و دکترای گردشگری با بورس در دانشگاه های آمریکای شمالی و اروپا تقویت کند و فرصت های کسب و کار هیجان انگیزی برایتان به ارمغان آورد.

با گذراندن دوره های بین المللی تور لیدری میتوانید تورهای ورود و خروجی داخلی را برگزار و هدایت کنید. زمان دوره های تور لیدری ۹ ماه هست و قیمت آن نیز در سال ۹۷ بیش از ۱ میلیون تومان است. حتی ۷۰ درصد هزینه آموزش آن ها را هم می پردازیم. اما امتیاز دیگری برای آن ها وجود ندارد. اطلاعاتی که در بخش راهنمای گردشگری وبسایت لحظه آخر گرداوری شده اند جامع ترین و کامل ترین اطلاعاتی هستند که یک مسافر به آن ها نیاز داشته و با مراجعه به این بخش گردشگران می توانند تمام نیازهایشان را برآورده کنند و با آشناییت کامل به مقصدشان سفر کنند.

شناخت منطقه ای که لیدر قصد دارد مسافران خود را به آن جا ببرد از اولویتهای این شغل است. انجمن صنفی راهنمایان گردشگری هر سال مبلغی را به عنوان کف دستمزد راهنمایان گردشگری تصویب می کند که آژانس های مسافرتی بتوانند با استناد به آن، با راهنما قرارداد ببندند. انتشارات بال نو از سال 1395 آغاز به کار کرده است .فعالیت این انتشارات عمدتا در زمینه های تخصصی حوزه ی گردشگری ، هتلداری ،تاریخی و جغرافیایی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید