راهنمای کامل مکان های گردشگری استانبول

کمیسیون فنی راهنمایان گردشگری استان برگزار شد و پیرو برگزاری این کمیسیون و جلسه مصاحبه برای سنجش توانمندی راهنمایان در حوزههایی نظیر آشنایی با جاذبههای تاریخی استان و میزان تسلط بر زبان تخصصی انتخابی، سه متقاضی موفق به دریافت کارت راهنمای گردشگری بینالمللی به زبانهای تخصصی انگلیسی و انگلیسی-فرانسوی شدند. لازم به ذکر است که علاوه بر موفقیت در آزمونها، فراگیران باید در کلاسها و سفرها حضور داشته باشند زیرا در غیر این صورت پرونده برای ارسال به اداره کل آموزش گردشگری تکمیل نمیشود. خلاصه بگویم، خواسته ما این است که به جایگاه راهنمایان گردشگری اهمیت دهند، دردشان را بفهمند و کمک کنند.

دوم اسفند نزدیک است و ما چند سال است که تقاضا میکنیم روز جهانی راهنما در تقویم رسمی کشور ثبت شود و بهعنوان یک روز بینالمللی که همه راهنمایان در سراسر دنیا جشن میگیرند، در ایران هم شناخته شود اما عملا هیچ اتفاقی نیفتاده است. با توجه به آئیننامه راهنمایان گردشگری مصوب ۱۳۹۴، راهنما فقط میتواند تورهای برنامهریزی شده توسط آژانسهای گردشگری یا شرکتهای خدمات مسافرتی مجاز را همراهی کند. کتاب راهنمای گردشگری شیراز به معرفی جاذبه ها و مکان های دیدنی شهر شیراز و اطراف آن از جمله محور باستانی ساسانی، محور باستانی هخامنشیان و طبیعت گردی اطراف شیراز می پردازد.

برای شرکت در دورههای آموزشی راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی ارسباران، هر زمان که بخواهید میتوانید اقدام و به سرعت دوره خود را شروع کنید. اینکه رویداد خود را در چه رسانه هایی، با چه هزینه ای، با چه بازخوردی، با چه میزان درگیری و صرف زمانی تبلیغ کنید را باید بررسی کنید و جز هزینه های برگزاری رویداد بیاورید. پس شروع به جمع آوری تجربه ها کنید چون به زودی تبدیل به یک مسافر حرفه ای تمام وقت خواهید شد! لذا گردشگر به مثابه مصرف کننده به نوعی از اجزای تولید محسوب شده و خود در فرآیند تولید و تبدیل منابع به محصول مشارکت دارد.

لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید. به گزارش ایسنا، ابراهیم پورفرج این مطلب را درحالی در نشست خبری که با همراهی دیگر اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان برگزار شد، مطرح کرد که از تفاهم با جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برای ارتقاء سطح دانش و زبان تخصصی راهنمایان تور و جبران این خلاء خبر داد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۴۳۴۷۰۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. از جاذبه های نزدیک به ایاصوفیه می توان گالری تصاویر اسطوره های ترکیه ، حمام خرم سلطفان و چشمه احمد سوم را نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید