راهنمایان تور ایران

راهنمایان باید بتوانند گروهی از افراد را بدون آنکه دلسرد، مشکوک یا پرخاشگر شوند مدیریت و رهبری کنند. در غیر این صورت آنها باید بتوانند بگویند که در این مورد مطمئن نیستند. در برخی از سفرها به این دلیل که راهنمای تور و مدیر تور یک شخص است وظیفه آن در این شرایط تداخل پیدا می کند.

به دلیل اینکه در بسیاری موارد مدیر تور (لیدر) و راهنمای تور یک نفر هستند، وظایف آنها در برخی موارد با هم تداخل دارد. هنر شما به عنوان یک راهنمای خوب این است که این قبیل افراد را مدیریت و با گروه همراه کنید و گرنه ارتباط با مسافر آرام و بی دردسر را همه بلدند! دوره راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی برای عزیزانی که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند، به صورت مجازی آنلاین هم برگزار میشود.

پس برای اینکه پر انرژی باشید حتما ورزش را جز برنامه های خودتان قرار دهید تا بتوانید به عنوان یک راهنمای گردشگری پر انرژی و ورزشکار بین مسافران شناخته شوید. به صورت کلی در طول رویداد در مقابل مسافر صبور باشید تا تجربه نابی برای او بسازید. موقعیت های غیر منتظره زیادی در طول سفر پیش خواهد آمد که در صورت عدم آگاهی و توانایی راهنما به کمک های اولیه خطرات زیادی هم برای مسافر و هم راهنما ایجاد خواهد کرد. تشخیص یک راهنمای خلاق و یک راهنمایی که فقط تقلید می کند کار خیلی سختی برای مسافر نیست.

در دوره آموزش راهنمای محلی گردشگری کارآموزان با شناخت ویژگیهای تاریخی، فرهنگی، طبیعی، گونه های زیستی و اقلیمی و صنایع دستی محلی استان محل سکونت خود، الگوهای رفتاری و آداب معاشرت و زبان بین الملل آشنایی پیدا می کنند. شایان ذکر است راهنمایان غیر انگلیسی زبان نیز باید در حد قابل قبولی با عناوین یاد شده آشنایی داشته باشند. جاذبه های تاریخی از عوامل عمده سفر به ایران و نیز انگیزه بسیاری از سفرهای داخلی است. از خودتان سوال کنید آیا می توانید رویداد را تعاملی تر کنید تا مسافر چیزهای بیشتری یاد بگیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید