خرید گلدان سفالی – ایسنا

این گلدانها در مقابل نور مستقیم خورشید تغییر شکل میدهند و دفرمه میشوند به ویژه اگر جنس پلاستیک آن مرغوب نباشد. این شورهها حکایت از این دارند که بسیاری از عناصر مورد نیاز گیاه به شکل ترکیبات نمکی در آمدهاند و دیگر گیاه قابلیت جذب آنها را ندارد. برای چسباندن کاشیها به گلدان به چسب موزائیک نیاز دارید. و این برای گیاهانی که به اب بیشتری نیاز دارند مناسب است. این گلدانها ظاهر خاصی ندارند اما بسیار متقارن هستند. از طرفی این گلدانها وزن بالایی دارند و با قرار گرفتن گیاهان قطور در این گلدانها جابجایی آنها به سختی صورت میگیرد.

گلدانهای چوبی تا حد قابل قبولی ریشههای گیاه را از خطر گرم شدن در اثر تابش نور خورشید محافظت میکنند.اگر قصد استفاده از مواد محافظت کننده چوب را دارید موادی استفاده کنید که تأثیر منفی بر روی گیاه نداشته باشد.اصولاً چوبهای درختانی همانند سرو و سدر در برابر پوسیدگی مقاومت خوبی دارند. اگر هم نقاشی بلد نیستید ولی از کار با رنگ لذت میبرید میتوانید با یک اسپری رنگ طلایی سطح گلدان خود را طلایی کنید. سفال با پخته شدن در کوره و بعد هم لعاب دار شدن، کاملا محکم میشود.

میناکاری هنری با سابقه پنج هزار ساله است که از آن در صنایع دستی نیز استفاده زیادی میشود. یکی از روشهای تزیین ظرفهای سفالی استفاده از خمیرهای پلیمر رسی رنگی با نام فیمو است که در هنر مجمسه سازی و جواهرسازی نیز از ان استفاده میشود. از دیگر روشهایی که میتوانید برای تزیین ظروف سفالی استفاده کنید، استفاده از پارچههای رنگی است که در خانه اضافه آمدهاند. کاشیهای رنگی را میتوانید از خرازیها تهیه کرده و سپس در منزل آن را با قیچی مخصوص به تکههای کوچک تقسیم کنید. شما میتوانید به راحتی این خمیرها را در رنگهای دلخواه تهیه و براساس مدلی که میخواهید برای تزیین گلدانتان استفاده کنید.

امروزه انواع چسب رنگی در اندازه و شکلهای مختلف در بازار وجود دارد که میتواند گلدان ساده شما را به یک هدیه زیبا برای دوستانتان تبدیل کند. گلدانهای سفالی ساده گرچه با همان رنگ طبیعی گل زیبا هستند، اما، ما می توانیم با ایجاد طرحهای ساده رنگین زیبایی آنها را دو چندان كنیم.

دیدگاهتان را بنویسید