تور و مسافرت خارجی

وی می گوید:بعضی از لیدرها بیمه دایمی نیستند که این موضوع هم بر می گردد به خودشان که خیلی در این حوزه فعال نیستند که برای رفع این مشکلات قطعاً جامعه تورگردانان ایران کمک می کند البته به این شرط که راهنمایان تور گردشگری نیز همکاری لازم را داشته باشند. این موضوعی است که ابراهیم پور فرج رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران به آن اذعان دارد و به قدس می گوید :شاید دریافتی برخی از آن ها کم باشد اما خیلی ها از درآمدی که دارند راضی هستند. وی می گوید : تعداد راهنمای گردشگری در حال حاضر خیلی بیشتر از نیاز تورهای گردشگری است.

مثلاً کسی که در حد و قواره یک راهنمای توانمند نیست وقتی یک گروه را تحویل می گیرد به محض این که از او سوالاتی می شود پی می برد که نمی تواند از پس کار بر بیاید. اما اگر مشتاق دریافت این مدرک هستید، تعلل نکنید چرا که هر ساله، شرایط سخت تر و مثل کسب مدرک آیلتس و تافل و جی آر ایی، هزینه هایش افزایش پیدا میکند. عکسهای منتخب و برگزیده، تور مجازی با بهره گیری از تصاویر پانورامای 360 درجه، فیلمهای HD بهمراه گفتار به دو زبان فارسی و انگلیسی، نقشه های پویا و بروز از شهر شیراز و استان فارس، اطلاعات متنی به دو زبان فارسی و انگلیسی بهمراه کلکسیونهای جذاب دیگری که در ادامه بیان می شود مجموعه محتوای ارزشمند این برنامه فاخر را شکل می دهند.

الگوهای نوین بر مدار توسعه و اطلاع رسانی، به ارائه اطلاعات و بهره گیری از تنوع مکانی- فـضایی استوار هستند. تور لیدر موفق، اطلاعات عمومی خوبی دارد، صبور است و روانشناسی را به خوبی می داند و زبان بدن (BODY LANGUAGE) عالی دارد. بعضی از راهنمایان به خاطر این که راهنمای گردشگری یک حرفه فصلی است و پول و مزایایی که از این راه بدست می آورند نیازهای زندگی شان را به خوبی تامین نمی کند به مشاغل دیگر روی آورده اند.

افرادی که خارج از کشور تحصیل کرده اند باید مدرک معادل از وزارت علوم گرفته و توسط اداره کل دانش آموختگان خارج از کشور معادلسازی و ارزشیابی تحصیلی شود. آیا می توانید دانش خود را به روشی جذاب و سرگرم کننده در اختیار مسافر بگذارید؟ توانایی برقراری ارتباط با همه افراد در هر سن و موقعیتی، اعتماد به نفس بالا، صبر و مسئولیت پذیری، رفتار مودبانه و محترمانه، ظاهر آراسته و مناسب، علاقمند به مکانهای تاریخی و فرهنگی هنری و داشتن دانش کافی در این حوزه ها، آشنایی با فرهنگهای مختلف، تسلط خوب به یک یا چند زبان خارجی، آگاهی از مسایل ایمنی در سفر، توانایی حفظ آرامش در شرایط اضطراری، داشتن انعطاف در برخورد با مشکلات سفر یا مسافران، داشتن مهارت مدیریت زمان و همچنین توانایی مدیریت مناسب هزینه و مخارج تور از جمله مهارتهای مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید