اسم بین المللی ایرانی برای کودک شما + معنی ، تلفظ و دیکته صحیح آن

معنی اسم آطوسا : آتوسا، نام دختر کورش کبیر، نام همسر داریوش هخامنشی، این نام در تورات به عنوان “واستی” آمده است. این نام باستانی ایرانی توسط ملکه، همسر کوروش بزرگ به وجود آمد. اگرچه این اسم بین المللی ایرانی جذاب ترین نام انگلیسی به شمار نمیرود اما دو گزینه مستعار بسیار محبوب مانند Ana و Anahi را در بر میگیرد. راستش را بخواهید همین عوامل باعث شده تا اسامی گل یا اشیای زیبایی مانند ماه یا دریا برای توصیف دختر استفاده شود.

حتما تا حالا به صدای درون خود گوش دادهاید که اگر روزی بچهدار شوک و پسر یا دختر بود اسمش را میگذارم … همچنین می توانید با استفاده از بخش فیلترها، هوشمندانه اسم فرزند خود را انتخاب کنید. پدر و مادر از هنگامی که فرزند توراهی دارند منتظر معلوم شدن جنسیت هستند و بعد از اینکه جنسیت فرزند معلوم شد به فکر انتخاب بهترین نام با معنی خوب هستند و سعی می کنند زیباترین اسم دختر یا پسر را انتخاب کنند. معنی فرهاد: در بعضی منابع فرهاد را «یاری» معنی کردهاند .

البته برخی از منابع ریشه یونانی آن را تایید کردهاند اما به عنوان اسم دختر بین المللی ایرانی نیز شناخته می شود. همچنین در زبان زند و پازند خدای عزوجل را گویند. آیلا به زبان عبری – ترکی به معنی درخت بلوط یا هاله و مهتاب میباشد. این نام نیز ریشه ترکی داشته و هاله ماه معنا میدهد. آوا ریشه لاتین داشته و به معنای زندگی، پرنده، آب و جزیره است. این نام ایرلندی بوده و به معنای خوب و نجیب است.

این نام دخترانه معنای گل کامل میدهد. این نام دخترانه ریشه ایتالیایی داشته و به معنای مقدسترین است. نام کیانا دخترانه با ریشه سریانی میباشد. این نام دخترانه ریشه یونانی و ایرانی داشته و معنی ناب و هر چیز دست نیافتنی میدهد. آناهیتا نام دخترانه ای از ریشه ایرانی به معنای الهه رودخانه و آب است. دنیا ریشه عربی – فارسی دارد به معنای تمام هستی،کیهان و گیتی است. این نام ریشه عبری، انگلیسی و یونانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید