آموزش لینکدین: راهنمای جامع استفاده از شبکه اجتماعی کاری LinkedIn

در این صفحه پستهای جدیدی که کانکشنهای شما یا صفحات کمپانیها و چهرههایی که دنبال میکنید ارسال کردهاند را خواهید دید. در این قسمت با کلیک بر روی گزینه Advanced میتوانیم متخصصین، کمپانیها و مشاغل به خصوص را پیدا کنیم. برقراری ارتباط با همکاران قدیمی: میتوانید از طریق قسمت شبکه من همکاران، معلمان و کسانی که زمانی با آنها به مدرسه میرفتید را پیدا کنید. در بهروزرسانیهای وضعیت خود از منشن استفاده کنید. در بخش شبکه من (My Network) یک لیست از تمام افرادی که در حال حاضر با آنها در ارتباط هستید را مشاهده خواهید کرد. در هر پست کاربران میتوانند از بیش از 3000 کاراکتر استفاده کنند.

در ادامه به چند نمونه از امکانات راهنمای جامع لینکدین و بخشهای این شبکه اجتماعی و آموزش کار با لینکدین میپردازیم. با این اکانتها قادر خواهید بود فرصتهای شغلی پست کنید، از ابزارهای خلاقانه جذب نیرو Talent Solutions لینکدین استفاده کنید، در وبسایت تبلیغ کنید و استراتژی فروش خود را گسترش دهید. علاقهمندیها: در لینکدین علاوه بر امکان برقراری ارتباط با افراد متخصص میتوانیم برخی از علاقه مندیهایمان مثل صفحات کمپانیها، گروههای محلی یا گروههایی در مورد موضوع مورد علاقه ما هستند، پلتفرم SlideShare لینکدین که برای انتشار اسلایدها است و همچنین پلتفرم لیندا (Lynda) لینکدین که برای اهداف آموزشی و تحصیلی ساخته شده است را هم دنبال کنیم.

لینکدین نیز بر اساس اطلاعاتی که در پروفایل خود ثبت کردید، موقعیت مکانی و همچنین ترجیحات شغلی که در صورت تمایل میتوانید آنها را مشخص کنید، آن دسته از فرصتهای شغلی که بیشتر از همه مناسبتان باشند را به شما پیشنهاد میدهد. دعوتنامههای در حال انتظار: دیگر کاربران به منظور برقراری ارتباط با شما برایتان دعوتنامه خواهند فرستاد که شما در صورت تمایل میتوانید آن را قبول کنید. حتی شاید تمایل داشته باشید از سرویسهای کسب و کار لینکدین و یا اکانتهای پرمیوم آن استفاده کنید. شبکه من: یک بخش مهم در آموزش استفاده از Linkedin، شبکه من است. پس از این که در لینکدین عضو شدید نوبت به ساخت پروفایل میرسد.

این نکته مهم دیگری در آموزش استفاده از Linkedin است. در قسمت زیر آن میتوانید قسمتهای مختلف مانند زندگی نامه کوتاه، تجربیات شغلی، تحصیلات و … را به سلیقه خود درست مانند زمانی که یک رزومه میسازید پر کنید. زمانی که میخواهید برای شغلی رزومه بفرستید میتوانید لینک آن را در ایمیل یا در نامه پوششی خود ذکر کنید. علاوه بر این در منو بالای صفحه اگر موس را بر روی این قسمت ببرید گزینههای دیگری مانند افزودن مخاطبین و پیدا کردن افرادی که ممکن است آنها را بشناسید مثل فارغ التحصیلان دانشگاه را خواهید دید. علاوه بر این هر 3 نوع پست را میتوانید با ابزارهای مدیریت شبکههای اجتماعی مثل Agorapulse زمانبندی کنید تا در وقت خود صرفه جویی نمایید و بهتر بتوانید نتایج پستهای خود را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید